Jesienne spotkanie w klasie 3b!

„Jesienią, jesienią
Sady się rumienią;
Czerwone jabłuszka
Pomiędzy zielenią.”

Niedawno odwiedziła nas grupa Kubusiów z Przedszkola nr 20 w Lesznie!

Przedszkolaki brały udział w różnych ciekawych zajęciach przygotowanych przez uczniów klasy 3b. Dzieci przywitały barwne motyle, które nie potrafiły pożegnać się z latem. Czekały więc na Panią Jesień. W tym czasie zatańczyły dla małych gości. Jagoda, Natasza, Lena, Maciej i Antek piękne „latali ”w postaci motylków nad naszą gromadką. Wszyscy uczestniczyli w muzycznych zajęciach prowadzonych przez panią Magdalenę Nowacką. Dzieci śpiewały i tańczyły w rytm jesiennej muzyki. Maluchy chętnie mówiły wierszyki o jesieni. Pani Beata Kaczmarek- wychowawczyni Kubusiów też recytowała wiersz, którego była autorką. Jej wychowankowie pięknie jej pomagali. Nie zabrakło zajęć plastycznych. Zadaniem dzieci było pokolorować liście w jesiennych barwach. Następnie liście wykonane przez dzieci znalazły się na drzewach. Powstał piękny jesienny krajobraz.

Wszystkie dzieci zasłużyły na nagrodę i otrzymały słodycze!

Wszystko co dobre szybko się kończy. Nasi Goście miło spędzili czas w naszej szkole. Podziwiali ładne sale, kolorowe gazetki i nie tylko. Niektórzy stwierdzili, że będą chodzić do naszej "super" szkoły!