Klasy 1a i 1b w lesie!

W związku z omawianymi w szkole tematami dotyczącymi przyrody jesienią, w piątek 18 listopada, klasy 1a i 1b wybrały się do Nadleśnictwa Karczma Borowa!

Umówioną wcześniej lekcję przeprowadziła pani Joanna, która z zawodu jest leśnikiem i w nadleśnictwie odpowiada między innymi za prowadzenie zajęć edukacyjnych dla szkół.

Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli film o zwierzętach leśnych, a następnie słuchali i aktywnie uczestniczyli w opowiadaniu pani Joanny o zwierzętach naszych lasów, ich zwyczajach i życiu. Dzieci słuchały odtworzonych z nagrań odgłosów zwierząt. Żywo reagowały i trafnie odpowiadały na pytanie.

Podróż w obie strony do Karczmy Borowej dzieci pokonały autobusem Komunikacji Miejskiej. Była okazja, by sprawdzić się w roli pasażera środka masowego transportu. Uczniowie nie zawiedli i wspaniale zachowali się w autobusie, niejednokrotnie ustępując miejsca osobom starszym i nie zapominając o zwrotach grzecznościowych!