Spotkanie autorskie z Ewą Rosolską!

Na początku listopada gościła w naszej szkole pani Ewa Rosolska – pisarka, autorka znanego cyklu książek „Tajemnica Starego Witraża” o przygodach grupy niezwykłych nastolatków oraz cyklu książek „Pułapki czasu”, których akcja dzieje się w Lesznie i okolicach!

W spotkaniu brali udział uczniowie klas 5, 6 i 7. Z racji tego, że Pani Ewa Rosolska jest także absolwentką naszej szkoły opowiedziała uczniom trochę o latach spędzonych w Szkole Podstawowej nr 2 i wspomniała również, że pisać zaczęła już będąc w szkole podstawowej. Wymyślanie historii sprawiało jej radość, ale wtedy nie myślała, że zostanie pisarką.

Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania autorce, a także mieli możliwość zakupu książek i otrzymania autografu pisarki. Spotkanie było ciekawe i mamy nadzieję, że pani Ewa Rosolska jeszcze zawita do naszej szkoły w tym roku szkolnym, aby o sobie i swoich książkach opowiedzieć tym uczniom, którzy nie mieli możliwości udziału w listopadowym spotkaniu.

Wydarzenie z udziałem znanej pisarki stało się również tematem prac uczniowskich, którzy napisali sprawozdanie z tego spotkania!