,,Kiedy ruszysz przed siebie, na pewno spotka Cię coś ciekawego…’’ – spotkanie z Łukaszem Wierzbickim!

Kilka dni temu odbyły się w naszej szkole spotkania autorskie z panem Łukaszem Wierzbickim – pisarzem i podróżnikiem, autorem znanych książek „Afryka Kazika” oraz „Dziadek i niedźwiadek”. Zorganizowane zostały dwa spotkania – jedno dla uczniów z klas 1-3 i drugie dla uczniów klas 4-5. Uczniowie zarówno ci młodsi, jak i ci starsi byli zachwyceni panem Wierzbickim i jego barwną i ciekawą formą prezentacji bohaterów swoich książek!

Łukasz Wierzbicki został zaproszony do szkoły w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pisarz z niezwykłą pasją opowiedział o tym, jak powstały jego książki, takie jak „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek” oraz „Ocean to pikuś”. Na zakończenie spotkania powiedział kilka słów o swoich nowszych książkach – „ Machiną przez Chiny” i „Wokół świata na wariata”. Zapowiedział również swoją nową książkę pt. „Co hrabia porabia? Listy spod góry Kościuszki”, która opowiada o podróżniku Edmundzie Strzeleckim, podróżującym po Australii. Opowiadanie pana Łukasza Wierzbickiego było tak ciekawe, że po zakończeniu spotkań wielu uczniów przybiegło do biblioteki, chcąc wypożyczyć książki, o których była mowa na spotkaniach. Na te tytuły, których w bibliotece jest tylko jeden egzemplarz, są już listy rezerwacji. Ważnym przesłaniem spotkania było uświadomienie młodym czytelnikom, że najważniejsze w życiu jest odkrycie swojego powołania i pasji, która daje szczęście. Czasami wystarczy tylko wstać z krzesła i ruszyć przed siebie, aby zdarzyło się coś ciekawego, aby poznać ciekawe osoby i historie.

Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zadania pytań autorowi i zakupić książki opatrzone autografem!