Defibrylator szkoleniowy oraz zestaw znaków drogowych dla "Dwójki"

Szkoła Podstawowa nr 2 od kilku lat współpracuje z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Lesznie.

Wspólnie organizujemy konkursy: Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz Miejski Konkurs Plastyczny „Bezpieczny Leszczyniak”.

Wspieramy się we wszelkich akcjach mających na celu poprawę bezpieczeństwa, kształtowanie odpowiednich postaw na drodze, podnoszenia wiedzy na temat przepisów drogowych i przestrzegania zasad w ruchu drogowym.

W tym tygodniu otrzymaliśmy od WORD-u fantastyczne i bardzo użyteczne prezenty: defibrylator szkoleniowy oraz zestaw znaków drogowych dla szkółki rowerowej.

Od teraz uczniowie naszej szkoły mogą uczyć się jak w praktyce korzystać z defibrylatora. Jest coraz więcej miejsc, gdzie urządzenia te są dostępne, więc w sytuacji zagrożenia czyjegoś życia bardzo ważna jest wiedza jak je obsługiwać. Z kolei znaki drogowe posłużą naszym uczniom w trakcie ćwiczeń praktycznych przed egzaminem na kartę rowerową, a także w ramach zajęć o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Serdecznie dziękujemy!