Dzień Dziecka pełen niespodzianek w klasie 3b!

1 czerwca klasa 3b wraz z wychowawcą p. Mirellą Dziedzic i p. Jolantą Guban wybrała się do Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Lesznie!

W tym dniu niektórzy uczniowie spakowali swoje książki i zeszyty do różnych ciekawych toreb, walizek, koszyków itp.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach literacko-plastycznych. Prowadziła je pani Wioleta Wardyba-Niziałek, która przygotowała wiele niespodzianek. Zajęcia były związane tematycznie z Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom pod hasłem „Książka to ogród”. Pani bibliotekarka przeczytała fragment książki "Babcia w ogrodzie". Następnie wszyscy obejrzeli prezentację pt. "Jak powstaje książka". Potem uczniowie pracowali w grupach. Ich zadaniem było wykonanie pracy związanej z ogrodem. Powstały piękne prace nawiązujące do w/w hasła. Pani Wioleta przygotowała teatrzyk kamishibai. Poprosiła ucznia z naszej klasy – Artema, żeby przeczytał ludową bajkę ukraińską w języku ukraińskim. Tłumaczeniem bajki zajął się Luka, Bohdan i Vova. Dzieciom podobała się bajka i chętnie wypowiadały się na jej temat.

Z okazji Dnia Dziecka pani bibliotekarka zaprosiła uczestników warsztatów na zajęcia z robotyki. Czas szybko mija i trzeba było wracać do szkoły. W drodze powrotnej zajrzeliśmy do sklepiku z lodami. Lodowe przysmaki były bardzo dobre. Natomiast w szkole czekały jeszcze niespodzianki w postaci baniek mydlanych i słodyczy.

Było bajecznie, ciekawie, wesoło i kolorowo. Dzieci zapamiętały, że "Kto czyta – żyje wielokrotnie". Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku!