Świąteczna wycieczka klasy 1a - w poszukiwaniu Gwiazdora

Dnia 19.12.2023 roku klasa 1a wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa w Nowej Wsi. Głównym celem wycieczki było spotkanie z Gwiazdorem i poznanie pięknych zwyczajów i obrzędów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Na dzieci czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Gospodyni pani Mirona Kopcińska - Balwierczak oprowadziła dzieci po gospodarstwie. Opowiedziała o zwierzętach, które się tam znajdują. Były tam: króliczki, kury, kozy, owce, lama, pieski i kotki. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Dzieci miały przydzielone różne zadania. Do jednych z nich należało np. zbieranie jajek w kurniku. Inni karmili króliki. Trzecia grupa zajęła się karmieniem owieczek. Następnie Gospodyni zaprosiła wszystkich do Chatki Gwiazdora. Tam czekała już pani Agnieszka, która pokazała dzieciom jak piec pierniczki. Pod jej czujnym okiem powstały pyszne ciastka zrobione przez uczniów. Dzieci jadły je z apetytem. Uczniowie brali udział w świątecznych konkursach. Na zajęciach plastycznych pojawiły się kolorowe szopki betlejemskie. Na wszystkich czekały jeszcze niespodzianki. Pani Mirona poczęstowała nas pyszną ciepłą czekoladą. Największą niespodzianką okazało się spotkanie z Gwiazdorem. Każdy otrzymał paczkę od miłego gościa. Nie obyło się też bez wspólnego kolędowania.

Ach!! Co to był za dzień…. Dzieci nieśmiało podsłuchiwały zwierzęta. Miały nadzieję ,że tuż przed świętami zaczną mówić ludzkim głosem. Nie zabrakło zdjęcia z Gwiazdorem. Uczniowie zadowoleni, uśmiechnięci i pełni wrażeń wrócili do szkoły. Spotkanie było cudne i bajeczne. Przybliżyło dzieciom piękną, polską tradycję związaną ze Świętami Bożego Narodzenia.