Kolędowanie w Domu Dziecka

Dzisiejszego popołudnia - 15 stycznia - uczniowie naszej szkoły wystawili jasełka oraz program świąteczno - karnawałowy dzieciom - mieszkańcom Domu Dziecka przy ulicy Lipowej w Lesznie.

Klasa 1a zaśpiewała piosenkę pt. "Choinka" i zatańczyła poleczkę oraz walca.

Klasa 2a zinterpretowała w tańcu utwór pt. "Halleluja" Leonarda Cohena.

Podczas koncertu można było wysłuchać trio instrumentalne w składzie: Aleksander Merda uczeń klasy 2a, Paulina Świętek uczennica klasy 6b, Józef Nowacki z klasy 4a które zagrało na flażoletach przy akompaniamencie pani Magdaleny Nowackiej polską kolędę pt. "Mizerna cicha".

Aleksander Merda wykonał na flecie poprzecznym utwór pt. "Pada śnieg", a Józef Nowacki na gitarze klasycznej zagrał utwór pt. "Siciliana".

Koncert zakończyły dzieci z klasy 6b, które wystawiły przepiękne Jasełka okraszone śpiewam polskich kolęd.
Nad ich przygotowaniem czuwała pani Ewa Kowalska.

Całe spotkanie zainicjowała pani Mirella Dziedzic - nauczycielka nauczania zintegrowanego, która zmobilizowała uczniów do odwiedzenia dzieci z Domu Dziecka.

Uczniowie po zakończonym wspólnym kolędowaniu otrzymali burze braw oraz słodką niespodziankę.

Obiecaliśmy sobie wzajemnie, że nasze kolejne spotkanie odbędzie się w murach naszej szkoły. A dzisiejszy koncert będzie zapowiedzią wspólnych działań.