Połączyliśmy się z kosmosem!

Dzisiaj na lekcji języka angielskiego w klasie 6a oprócz rutynowej lekcji odbyło się parę innych ciekawych rzeczy.

Marysia Wolska miała imieniny. Poczęstowała z tej okazji całą klasę pączkami i połączyliśmy się z kosmosem!

Jak to możliwe i dlaczego?

Otóż 2 dni temu odbył się w Stanach Zjednoczonych start największej jak do tej pory rakiety zbudowanej przez człowieka. Konstruktor tej rakiety Elon Musk - amerykański miliarder umieścił na jej pokładzie dla żartu swój samochód - mały, czerwony kabriolet Tesla. Warto przypomnieć, że Musk założył firmę Tesla, która produkuje samochody na prąd.
Otóż za pomocą łącza internetowego można połączyć się z tym samochodzikiem i podziwiać na żywo obraz z kosmosu.

A więc dzisiaj ma lekcji były: imieniny, pączki, angielski i obrazki na żywo z kosmosu!

Odsłony: 1938