Wycieczka klasy 4a, 5b i 6b

W dniach 23 – 25 maja dzieci z klasy 4a, 5b i 6b wraz z wychowawcami: panią Dorotą Pasoń, panią Magdaleną Nowacką oraz panią Agnieszką Buszewicz wybrały się na wycieczkę do Krakowa i Zakopanego. Wyjazd zaplanowany był na 05:00 rano, czyli bardzo wcześnie, ponieważ do przebycia było około 472km.

Pierwszego dnia, razem z przewodnikiem, uczniowie zwiedzili Wawel, miejsce spoczynku królów, książąt oraz bohaterów narodowych. Znajdują się tam grobowce m.in. Władysława I Łokietka, Józefa Poniatowskiego, Tadeusza Kościuszki, Jana III Sobieskiego i jego ukochanej Marysieńki.

Następnie uczniowie musieli pokonać bardzo wiele schodów, aby wejść na szczyt Wieży Zygmuntowskiej, która mieści się w północnej części katedry wawelskiej, a w której znajduje się najsłynniejszy polski dzwon - Dzwon Zygmunta, który waży w całości 12600 kg.

Był także czas na zrobienie sobie zdjęcia ze smokiem wawelskim oraz spacer po krakowskim rynku, zwiedzenie Sukiennic, Kościoła Mariackiego oraz zakup pierwszych pamiątek.

Drugi dzień wycieczki minął dzieciom na maszerowaniu, a celem podróży było Morskie Oko, czyli największe jezioro polskich Tatr. Znajduje się ono w Dolinie Rybiego Potoku i jest położone na wysokości 1395 m.n.p.m. Ma 862 metrów długości oraz 568 metrów szerokości, natomiast maksymalna głębokość to niewiele ponad 50 metrów. Nazywane również Rybim Jeziorem lub Rybim Stawem, ponieważ jest jednym z nielicznych jezior górskich, w których w naturalny sposób występują ryby - pstrągi.

Trasa jaką pokonali tego dnia uczniowie to około 20 kilometrów pieszo. W drodze powrotnej zaskoczeni zostali przez burzę i deszcz, ale wyposażeni w przeciwdeszczowe płaszcze i kurtki bezpiecznie wrócili do pensjonatu.

Ostatni dzień wycieczki to wjazd na Gubałówkę i podziwianie krajobrazów. Tego dnia widoczność była cudowna i widok na Zakopane oraz Giewont wszystkim zapierał dech w piersiach. Starczyło także czasu na zakup ostatnich pamiątek.

Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że wycieczkę zaliczają do udanych i, że była zdecydowanie za krótka.