Klasa 1a w Centrum Ogrodniczym

Uczniowie klasy 1a zdobyli już wiele wiadomości na tematy związane z wiosną. Tym razem przyszła kolej na praktykę. W tym celu wszyscy wraz ze swoją wychowawczynią Mirellą Dziedzic udali się na spotkanie z panią Izabelą Dajewską - właścicielką Centrum Ogrodniczego. Od 1992 roku pani Iza wraz z mężem prowadzi ogrodnictwo w Lesznie. Okazuje się, że historia zakładu sięga ponad 100 lat. Rodzina zaczęła uprawiać kwiaty już od 1906 roku.

Uczniowie poznali kilka ciekawych rzeczy dotyczących roślin balkonowych i domowych. Dzieci bardzo uważały i zadawały różne pytania. Dowiedziały się jak prawidłowo sadzić rośliny i o nie dbać. W zakładzie było mnóstwo kolorowych kwiatów. Uczniowie zwrócili uwagę na pelargonię, niecierpki, lawendę, bluszcze, goździki i wiele innych. Obejrzały też pracę różnych maszyn. Wiedzą do czego służy dozownik i kroplownik. Kwiaty były w szklarniach i specjalnych tunelach foliowych. Właścicielka pokazała dodatkową atrakcję . „W środku’’ Leszna znajduje się na posesji mały staw. Uczniowie wysłuchali ,,koncertu żab”. Mieli też okazję zobaczyć jak wyglądają wodne kwiaty – grzybienie białe. To jedne z najokazalszych i najpiękniejszych roślin zasiedlających zbiorniki wodne. Na końcu dzieci czekała miła niespodzianka. Każdy mógł wybrać kwiat dla mamy. Szukanie tego najpiękniejszego sprawiło im wiele radości.

Zajęcia w zakładzie ogrodniczym były kolejnym doświadczeniem zdobytym podczas różnych wycieczek w terenie. Uczniowie obiecali, że będą dbać o rośliny wg wskazówek pani Izy. Wszyscy serdecznie podziękowali za ciekawe zajęcia.