Lekcje plastyki w muzeum

Klasy 6 naszej szkoły oraz klasa 5b wybrały się w tym tygodniu na lekcje muzealne.

Uczniowie klas 6 mieli lekcje o Lesznie, a temat brzmiał „Ulicami dawnego Leszna”. Zabawa polegała na tym, że najpierw odwiedzili muzeum w którym pokazano im ulice oraz budynki starego Leszna, a potem mieli za zadanie odszukać je w teraźniejszości na ulicach naszego miasta.

Uczniowie klasy 5b mieli lekcje o genealogii. Dowiedzieli się, że głównym przedmiotem zainteresowań genealogii są rodziny, rody, ich pochodzenie, historia, relacje między jej członkami i ich losy. Odnajdywanie własnych korzeni to nie tylko badanie więzi rodzinnych na bazie zachodzącego między nimi pokrewieństwa, ale także analizowanie dokumentów, fotografii i przedmiotów, które tworzą bogatą historię każdej rodziny. Na końcu każdy na podstawie przyniesionych przez siebie fotografii układał własne drzewo genealogiczne.