Szkolny Turniej Szachowy klas 5-7 i gimnazjum

12 i 19 czerwca odbył się w naszej szkole turniej szachowy dla klas 5-7 i gimnazjum.

Zawody zorganizowała pani Honorata Pilzak, a w sędziowaniu pomagał Mateusz Wleklik oraz Filip Starkowski.

W turnieju uczestniczyło 14 uczniów, a wśród nich również uczniowie klas trzecich oraz Staś Prałat z klasy 1b. Gratulujemy odwagi!

Zawodnicy rozegrali 5 partii systemem szwajcarskim. Dobierani byli do gry w zależności od ilości zdobytych punktów. Kojarzenie zostało przeprowadzone z użyciem programu ChesssManager. Obsługę techniczną prowadziła pani Honorata Pilzak.

Każda partia trwała 30 min. W miarę upływu czasu emocje były coraz większe. Ostatecznie na podium stanęli: Filip Starkowski, Franciszek Niemczyk oraz Tymoteusz Przybylski.

Gratulacje!

Dodać należy, że w turnieju uczestniczyło dwoje uczniów z gimnazjum – Adam Michalak oraz Mikołaj Kuźnia z klasy 2a GIM. Okazało się, że ćwiczyli grę w szachy będąc w szkole podstawowej. Adam w Szkole Podstawowej nr 3 w Lesznie, a Mikołaj w Szkole Podstawowej nr 9 w Lesznie. Po długiej przerwie postanowili zagrać w turnieju. Brawa dla nich!

Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział w turnieju oraz drobny upominek. Turniej przebiegł bez zakłóceń, a wszyscy dobrze się bawili.

Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy wytrwałości w doskonaleniu gry oraz dalszych sukcesów na polu szachowym.