"Straż Miejska Dzieciom" - zajęcia w klasie 2a

Dnia 19 października klasę 2a odwiedził pan Rafał Pędziwiatr – starszy inspektor Straży Miejskiej.

Pan inspektor opowiedział dzieciom czym zajmują się pracownicy Straży Miejskiej. Straż Miejska dba o bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły, czuwa nad czystością w mieście i zapobiega zanieczyszczaniu środowiska naturalnego. Dba też o przestrzeganie porządku i higieny na ulicach i innych miejscach publicznych oraz ogólnie dostępnych. Czuwa nad przestrzeganiem przepisów oraz nad porządkiem w ruchu drogowym. Pan Rafał przedstawił dzieciom jak zachować się przy spotkaniu obcego psa. Stwierdził, że dzieci nosząc elementy odblaskowe na ubraniu i tornistrach są bardziej widoczne dla kierowców, dzięki temu bezpieczniejsze. Zwłaszcza przy słabej widoczności lub wieczorem. Nasz gość mówił również o zagrożeniach w Internecie. Dokładnie pokazał jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Uczniowie otrzymali upominki w postaci elementów odblaskowych. Dostali też malowanki „Straż Miejska Dzieciom”.

Zajęcia były ciekawe i pouczające. Przebiegały w bardzo miłej atmosferze.