Klasowa wigilia w 3a

21 grudnia na uczniów w klasie 3a czekały niespodzianki. Dzieci zasiadły przy pięknie udekorowanym przez panią studentkę stole. Po części oficjalnej, podczas której wszyscy składali sobie życzenia, śpiewali kolędy i częstowali się smakołykami, nastąpił czas niespodzianek.

Za odśpiewanie kolęd, pastorałek lub świątecznych piosenek pani Sylwia nagradzała swoimi upominkami - pięknie zapakowanymi struclami, a pani Weronika własnoręcznie ozdobionymi czekoladami. Czekoladowe gwiazdorki i bałwanki wychowawczyni wisiały w różnych miejscach na choince. Niektórzy długo się naszukali nim dotarli do swojego prezentu.

Miłą niespodziankę zrobiła swoim koleżankom i kolegom Masza, która zaśpiewała kolędę po ukraińsku.

Największą atrakcją był jednak list od gwiazdora. Odczytała go pani Sylwia. Gwiazdor informował o jednym prezencie pod choinką dla wszystkich. Zanim dzieci go otwarły musiały przypomnieć zasady pisania listu.

Odpakowanie prezentu wymagało czasu, bo zapakowany był w kilka kartonów: od największego do najmniejszego. W tym najmniejszym dzieci znalazły bilety do kina do realizacji w styczniu. Oczywiście film wybiorą dzieci... zgodnie.