Klasa 3b w Muzeum Okręgowym

15 października uczniowie klasy 3b udali się do Muzeum Okręgowego w Lesznie, do dawnej synagogi, na wystawę pt. „Ach śpij kochanie - leszczyńskie sypialnie w latach 1900 – 1956”.

Ekspozycja przedstawia umeblowane wnętrza mieszkalne, są to sypialnie stanowiące część kilkupokojowego mieszkania, jeden pokój to mieszkanie niezamężnej urzędniczki, pomieszczenie mieszkalne ubogiej, kilkuosobowej rodziny. Izba taka była jednocześnie sypialnią, pokojem dziennym, kuchnią, a nawet łazienką. We wnętrzach, prócz mebli, zaprezentowane zostały przedmioty związane z toaletą, bielizna, ubrania, biżuteria. Oprócz przedmiotów umieszczonych w zaaranżowanych pokojach, niewielkie eksponaty znajdują się w gablotach.

Uczniowie przenieśli się na chwilę w dawne czasy i zaciekawieniem przyglądali się eksponatom.