Joomla Free Template by FatCow Hosting

“Uczeń naszej szkoły to osoba o określonym imieniu i nazwisku, o niepowtarzalnej historii i drodze życiowej,

ale równocześnie jednostka tworząca życie społeczne szkoły.”

Miejski Konkurs Mistrz Pięknego Czytania

27 lutego w Szkole Podstawowej nr 4 w Lesznie odbył się XV Miejski Konkurs Mistrz Pięknego Czytania.

Wzięły w nim udział nasze uczennice, Szkolne Mistrzynie Pięknego Czytania - Kalina Tomaszewska z klasy 3b i Marianna Tomaszewska z klasy 6a.

Do konkursu przystąpiło jedenaścioro uczestników. Kolejność wystąpień była ustalona w drodze losowania. Przewidziano też czas na przygotowanie się.

W obecności szacownej komisji konkursowej i publiczności, dzieci czytały „Bajki” Adama Mickiewicza i fragmenty poematu „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Wybór autora nie był przypadkowy, bowiem Szkoła Podstawowa nr 4 nosi imię wielkiego poety i niebawem będzie obchodzić stulecie istnienia.

Podczas obrad jury, goście obejrzeli inscenizację bajki pt. ”Przyjaciele”. Następnie pan Andrzej Kuźmiński, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, przedstawił ciekawą prezentację "Adam Mickiewicz w Wielkopolsce".

Jesteśmy dumni z naszych dziewczynek, bardzo ładnie czytały swoje teksty. Otrzymały dyplom udziału. Gratulujemy!

Leszczyńskim Mistrzem Pięknego Czytania klas III została Blanka Wujda ze Szkoły Podstawowej nr 4.

W kategorii klas VI zwyciężyła Katarzyna Jakubowska ze Szkoły Podstawowej nr 13.