Joomla Free Template by FatCow Hosting

  

“Uczeń naszej szkoły to osoba o określonym imieniu i nazwisku, o niepowtarzalnej historii i drodze życiowej,

ale równocześnie jednostka tworząca życie społeczne szkoły.”

Nasz Patron

W latach 70-tych z inicjatywy dyrektora szkoły pana Stanisława Poprawskiego rozpoczęto pracę w celu nadania imienia.

17 lutego 1971 roku Kuratorium Okręgu Szkolnego w Poznaniu nadało jej nazwę „Obrońców Polskiego Morza".

W związku z tym Kierownictwo szkoły zwróciło się do Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni z prośbą o przydzielenie opiekuna, którym została w dniu 7 czerwca 1971 roku Jednostka Wojskowa 3854 w Świnoujściu.

 

12 Woliński Dywizjon Trałowców w Świnoujściu jest oddziałem taktycznym 8 Flotylli Obrony Wybrzeża przeznaczonym do wykonywania zadań obrony przeciwminowej – trałowania, poszukiwania i niszczenia min i zagród minowych, a także do zapewnienia obrony przeciwminowej zespołom okrętów na przejściu morzem. W skład jednostki wchodzi 12 trałowców oraz Grupa Nurków-Minerów.

12 Dywizjon Trałowców aktywnie współpracuje z naszą szkołą.

Od wielu lat sprawuje nad nią patronat biorąc udział w obchodach Święta Szkoły i uroczystościach pasowania uczniów klas pierwszych.

Marynarze przy okazji wizyt w Lesznie propagują wśród dzieci i młodzieży szkolnej marynarskie tradycje i opowiadają o służbie na morzu.

Każdego roku w maju z okazji Święta Szkoły odbywa się Konkurs Wiedzy Marynistycznej, do którego przystępują wszyscy uczniowie naszej szkoły.  

Od wielu lat  wyróżniający się uczniowie kończący edukację w "Dwójce" otrzymują nagrodę: kilkudniowy wyjazd do Świnoujścia i spotkanie z marynarzami z zaprzyjaźnionej jednostki. Uczniowie poznają specyfikę służby w Marynarce Wojennej. Mogą nie tylko zobaczyć okręty dywizjonu, ale również przez kilka dni „mieszkają” na trałowcach.

Strona internetowa 12 Wolińskiego Dywizjonu Trałowców

Odsłony: 4189